•  

     

    o firmie FestaProArte ...

Festa Pro Arte – Festiwal Sztuki!

Obcowanie ze sztuką, szczególnie z muzyką jest bliskie każdemu z nas. Niestety nasza codzienność często pozbawia nas tej przyjemności. Żyjemy w ciągłym biegu, a praca i obowiązki zdominowały nasze życie.

Przebywanie i uczestniczenie w kulturze jest bardzo ważne i potrzebne każdemu z nas. Miejmy z nią kontakt, ponieważ to przede wszystkim odpoczynek, przyjemność, relaks.

Naszą misją jest pokazanie tego, co wartościowe i najpiękniejsze. Pragniemy dać Państwu możliwość obcowania z kulturą i jedną z najpiękniejszych sztuk, wierząc, że każdy z nas jest wrażliwy na muzykę.

A więc POTKNIJ SIĘ O KULTURĘ! Otwórzmy się na muzykę – język tak pełny, spontaniczny i piękny. Dzięki niej choć na chwilę możemy przenieść się w ten „lepszy świat”.

Wolny czas i doskonała rozrywka

Organizacja eventów, koncertów i wielu innych imprez jest związana z tzw. „przemysłem czasu wolnego”, który odgrywa obecnie coraz większą rolę w naszej gospodarce. Zdając sobie sprawę z potrzeby obcowania z kulturą powstaje coraz większe zapotrzebowanie na fachowców posiadających szczególne kompetencje w tym zakresie.

Istniejemy na rynku od kilkunastu lat i mamy ogromne doświadczenie w organizacji i prowadzeniu imprez kulturalnych oraz koncertów. Co najważniejsze – współtworzymy kulturę, promujemy i rekomendujemy zespoły oraz solistów.

Profesjonaliści w każdym calu

Jesteśmy zespołem profesjonalistów, który sprosta potrzebom najbardziej wymagających klientów. Współpracujemy z najwybitniejszymi artystami i najlepszymi firmami.

Zapewniamy oprawę muzyczną i artystyczną, która za każdym razem dostosowana jest do potrzeb Państwa i organizowanych wydarzeń, co gwarantuje satysfakcję organizatorom, publiczności i artystom.

Wieloletnie doświadczenie

Byliśmy organizatorami i współorganizatorami wielu koncertów, eventów, gali i uroczystości. Jesteśmy twórcami i realizatorami imprez firmowych, konferencji oraz uroczystości o charakterze zamkniętym. Współpracujemy z samorządami, instytucjami, firmami i osobami prywatnymi. Największym uznaniem dla nas jest zaufanie jakim obdarzają nas Klienci, wystawione referencje i polecenie. Państwa zadowolenie, wysoki poziom artystyczny koncertów i organizowanych imprez oraz atrakcyjne warunki współpracy sprawiają, że grono odbiorców naszych usług powiększa się z dnia na dzień.

O mnie

Joanna Widawska - artystka – muzyk, właściciel firmy FestaProArte.
Magister Sztuki w klasie skrzypiec prof. Bartosza Bryły z dyplomem Akademii Muzycznej we Wrocławiu.
Joanna Widawska. Festa Pro Arte

Joanna Widawska. Artystka – muzyk. Magister Sztuki w klasie skrzypiec prof. Bartosza Bryły z dyplomem Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Pełni funkcję zastępcy koncertmistrza Filharmonii Opolskiej. Członek zarządu Stowarzyszenia “Pociąg do muzyki”, które działało przy Filharmonii Opolskiej. Wiceprezes i prezes Klubu Suterena Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych w latach 2011-13. Ukończyła Podyplomowe Studia z zakresu Zarządzania w Kulturze na Uniwersytecie Jagiellońskim. Nauczyciel mianowany PSM I i II stopnia w Opolu.

Od 2001 roku prowadzi aktywną działalność koncertową. Jest założycielką i współzałożycielką kilku zespołów kameralnych oraz Liderem zespołu Musica Vena. W swojej działalności artystycznej koncertowała w charakterze solisty, w składzie zespołów kameralnych jak również orkiestr kameralnych i symfonicznych. Ma na swoim koncie udział w festiwalach, projekty ze znakomitymi solistami, koncerty pod batutą znakomitych dyrygentów w kraju i za granicą, w tym min. w Czechach, Słowacji, Niemczech, Holandii, Belgii, Austrii, Szwajcarii, Włoszech, USA, Chinach i Japonii.

Brała udział w międzynarodowych projektach orkiestrowych, w tym m.in.: Internazionale Orchesterwochen Erl-Tirol, Europera, Junge Osterreichische Philharmonie pod patronatem sir Yehudi Menuhina. Ma na swoim koncie nagrania dla Programu I i II TVP, Opolskiej i Wrocławskiej Telewizji Regionalnej.

Inicjatorka wielu projektów muzycznych i kulturalnych. Pomysłodawczyni koncertów w Opolskim Centrum Onkologii, zainaugurowanych podczas Światowych Dni Walki z Rakiem w 2008 roku. Stworzyła i wypromowała projekty oparte na muzyce klezmersko- żydowskiej, co zaowocowało zaproszeniem na wiele znaczących festiwali, m.in.: Finał XII Festiwalu Polskiego Radia “Nowa Tradycja” w Warszawie, Festiwal Muzyki i Tradycji Klezmerskiej w Kazimierzu Dolnym, Festiwal Muzyki Folkowej Folkowo 2009 w Morągu i Ostródzie, Festiwal Hudebni Krnovskie Slavnosti w Krnowie, Dni Kultury i Muzyki Żydowskiej organizowane przez Filharmonię Opolską. Zespół Musica Vena miał znaczący udział we współpracy przy najważniejszych wydarzeniach miasta i województwa, m.in.: 60 Rocznica Powstań Śląskich, Dni Opola podczas XXXV Targów Sztuki Ludowej w Krakowie, wydarzenia pod patronatem Prezydencji Polski w Unii Europejskiej - Dni Promocji Województwa Opolskiego w Brukseli oraz koncert “Święta z Prezydencją”. Wielokrotnie zapraszana do udziału w happeningu Narodowe Czytanie pod patronatem Prezydenta Opola. Jest twórczynią i koordynatorką jednego z najwspanialszych projektów Kopalnia Dźwięku, nominowana w Konkursie Formaty Kultury TVP Opole, w kategorii wprowadzenia nowej jakości w edukacji muzycznej.