•  

     

    Management artystyczny FestaProArte

Impresariat

FestaProArte to dynamicznie rozwijająca się firma w branży muzycznej. Oferujemy usługi managerskie dla artystów z branży klasycznej i rozrywkowej, a w szczególności solistów i zespołów muzycznych. Posiadamy ogromne doświadczenie w organizacji imprez kulturalnych oraz koncertów. Prowadzimy szeroko pojętą działalność kulturalno – rozrywkową. Reprezentujemy i współpracujemy ze znanymi artystami i zawodowymi muzykami. Dysponujemy bogatą ofertą repertuarową. W naszym portfolio znajdziecie Państwo wydarzenia z udziałem znakomitych muzyków i aktorów. W swoim dorobku mamy kilkaset zorganizowanych koncertów oraz wiele eventów firmowych, jak również plenerowe imprezy podczas dni miast, festiwale itp. Współpracujemy z profesjonalistami, dzięki czemu każdy nasz projekt jest zwieńczony sukcesem.

Dzięki zapleczu specjalistów w zakresie promocji oraz PR zapewniamy artystom bezpieczeństwo i kompleksową obsługę impresaryjną i managerską, w ramach której gwarantujemy pełną koordynację działań promocyjnych. Kreujemy dobry wizerunek naszych artystów!

Ponieważ jesteśmy artystami i wciąż koncertujemy, doskonale zdajemy sobie sprawę z potrzeb artystów i szczegółów decydujących o udanym koncercie. Dzięki naszemu zaangażowaniu, dbałości o artystów oraz wszystkie składowe każdego z prowadzonych projektów, zasłużyliśmy na zaufanie i zapracowaliśmy na miano profesjonalistów. Jesteśmy dumni, że zaufało nam tak wielu artystów oraz klientów. Codziennie pracujemy nad polepszeniem naszych usług licząc na zaufanie wielu innych.

Management

Musica Vena

Musica Vena to przede wszystkim ludzie z pasją, wytrawni artyści i profesjonalni muzycy. Pasją członków zespołu jest muzyka klezmerska, tanga, muzyka popularna jak również niedawno odnalezione utwory muzyki Śląska Opolskiego. Podstawowa obsada instrumentalna której skład tworzą skrzypce, klarnet, akordeon, kontrabas w pełni oddają energię i żywiołowość płynącą z muzyki wykonywanej przez artystów. Na swoim koncie mamy koncerty na terenie Polski, Czech i Niemiec. Od wielu lat indywidualnie koncertujemy w Europie, USA, Japonii i Chinach.

Zespół Musica Vena powstał w 2000 roku. Założycielami zespołu byli skrzypaczka Joanna Widawska oraz akordeonista Dariusz Kownacki, którzy do dzisiaj tworzą trzon zespołu. Z czasem skład zespołu się powiększał i od 2001 roku stanowił już trio w składzie z altówką, a naszymi współwykonawcami byli kolejno Michał Gawroński i Małgorzata Rędzińska.

Kolejne lata przyniosły doświadczenia na gruncie wykonawczym, pewną dojrzałość muzyczną, obserwację nowych tendencji w kulturze. Celem było ukierunkowanie stylu wykonawczego. I tak w oparciu o kulturę jidysz i żywiołową melodykę bałkańską powstał projekt Musica Vena Klezmer Section, w którym trio skrzypce, akordeon, altówka, zostało wzbogacone o kontrabas i klarnet. Instrumentarium zostało powiększone również o instrumenty perkusyjne, jak bęben, bongos, marakasy i tamburyno.

Projekt Musica Vena Klezmer Section sprawił, że zespół stał się jedynym na terenie województwa opolskiego wykonawcą muzyki etnicznej, klezmerskiej i żydowskiej. Wystąpiliśmy na kilku prestiżowych festiwalach poświęconych muzyce folkowej i żydowskiej. Były to m.in.:
• Finał XII Festiwalu Polskiego Radia “Nowa Tradycja” w Warszawie,
• Festiwal Muzyki i Tradycji Klezmerskiej w Kazimierzu Dolnym,
• Festiwal Muzyki Folkowej Folkowo 2009 w Morągu i Ostródzie,
• Festiwal Hudebni Krnovskie Slavnosti w Krnowie,
• II cyklu Opole Akustycznie - Kwitnąca Scena Opola w 2009 roku,
• Dni Kultury i Muzyki Żydowskiej – Festiwal Ernsta Blocha w 2010 roku
• Muzyka w Zabytkowych zamkach i ogrodach Opolszczyzny, których organizatorem była Filharmonia Opolska.

Zespół Musica Vena miał znaczący udział we współpracy przy najważniejszych wydarzeniach miasta i województwa, takich jak między innymi:
• 60 Rocznica Powstań Śląskich,
• Dni Opola podczas XXXV Targów Sztuki Ludowej w Krakowie,
• “Święta z Prezydencją” - wydarzenia pod patronatem Prezydencji Polski w Unii Europejskiej
• Dni Promocji Województwa Opolskiego w Brukseli.

Skład Musica Vena tworzą:
Joanna Widawska - skrzypce
Dariusz Kownacki - akordeon
Paweł Zdebski / Sebastian Uronek - klarnet
Janusz Lizoń / Radosław Ornatowski - kontrabas


Musica Vena Tango Section

W projekcie Musica Vena Tango Section, który został zainaugurowany podczas Wrocławskich Dni Tanga w 2009 roku, prezentujemy historię ognistego tanga, które swymi korzeniami sięga dalekiej Argentyny. Wykonujemy utwory klasycznych kompozytorów stylu tango z lat dwudziestych i trzydziestych XX wieku, okresu międzywojennego oraz kompozycje Astora Piazzolli. Projekt jest wykonywany również z gościnnym udziałem pięknie śpiewającego tanga Marka Ravskiego.

Musica Vena Tango Section to: skrzypce, akordeon, klarnet, kontrabas, fortepian.


Musica Vena Roots

Kolejne niezwykle ciekawe propozycje zespołu to: Musica Vena Roots

Projekt oparty na wspaniałej muzyce polskiej z regionu Śląska Opolskiego. Wśród wykonywanych przez zespół utworów znajdują się polki, haźlarze, kołomajki, tramblanki oraz wspaniałe pieśni w wykonaniu Pawła Zdebskiego ze zbiorów Jana Taciny, Adolfa Dygacza i Józefa Lompy. Solistą w repertuarze muzyki Śląska Opolskiego jest Paweł Zdebski.

Musica Vena Roots to: skrzypce, głos męski, klarnet, akordeon, kontrabas, instrumenty perkusyjne.


Musica Vena Entertainment

Musica Vena Entertainment to projekt z repertuarem znanym i bardzo lubianym, cieszącym się dużą popularnością zarówno w okresie karnawału, jak i latem, podczas eventów i spotkań firmowych oraz wielu innych imprez okolicznościowych. W wersji koncertowej wzbogacony o głosy naszych fantastycznie śpiewających artystów: Pawła Zdebskiego, Marka Kopeć, i Krzysztofa Odoj.

Skrzypce, akordeon, klarnet, kontrabas/ gitara basowa, instrumenty perkusyjne, fortepian.

Skład Musica Vena tworzą:
Joanna Widawska - skrzypce
Dariusz Kownacki - akordeon
Paweł Zdebski - klarnet
Radosław Ornatowski / - kontrabas, gitara basowa

Od lat nasz repertuar owocuje wieloma występami, które wzbogacają i wypełniają ofertę muzyczną naszych partnerów, miasta oraz województwa. Nam zaś przynosi dużą satysfakcję w rozpowszechnianiu wyjątkowej spuścizny muzycznej. Tym bardziej serdecznie zapraszamy i zachęcamy Państwa do skorzystania z oferty naszego zespołu.

Układając repertuar jednego z koncertów przewodnimi były słowa i tekst refrenu jednej z legend muzyki, Frediego Merkury, lidera wszystkim dobrze znanego zespołu Queen. “We are the Champions” – te magiczne słowa mają w sobie ogromną moc! Moc i pozytywną energię, którą na co dzień staramy się Państwu przekazać. „Am I Champions” – to współczesne określenie wielkości i geniuszu zarówno kompozytorów XX i XXI wieku, których utwory wielu z nas są dobrze znane jak również znakomicie oddaje geniusz autorytetów z przed wieków. Chcemy by stało się klamrą łączącą znakomitych twórców i wykonawców, zarówno chempion baroku w osobie Vivaldiego czy twórców znakomitej muzyki filmowej jak Henry Mancini, Sting, Elvis Presley, The Beatles i wielu innych. W towarzystwie championów swoich epok jesteśmy razem z Wami, zawsze kiedy chcecie dać się ponieść fali dźwięków tych znakomitych artystów.