Musica Vena
i ... kochamy muzykę.
Musica Vena to bogactwo repertuaru, barwny skład zespołu, wieloletnia współpraca z instytucjami, organizatorami na terenie Opolszczyzny i całego kraju, Prezentujemy muzykę etniczną i klezmerską, ogniste tanga, dzieła znane muzyki klasycznej oraz szereg utworów popularnych z całego świata. Twórczą pasję niesie z sobą Vena towarzysząca naszym muzycznym poczynaniom. Jesteśmy absolwentami Akademii Muzycznych i ... kochamy muzykę. W swoim dorobku mamy koncerty na terenie Polski, Czech i Niemiec. Od wielu lat koncertujemy indywidualnie w Europie, USA, Japonii i Chinach.
W 2008 roku został powiększyliśmy skład zespołu, dzięki czemu rozszerzyliśmy naszą ofertę o dwa ciekawe projekty:
Musica Vena Klezmer Section skrzypce, altówka, akordeon,klarnet, kontrabas;
Musica Vena Tango Section skrzypce,altówka, akordeon, kontrabas, wokal, fortepian.

Projekt Musica Vena Klezmer Section sprawił, że zespół stał się jedynym na terenie województwa opolskiego wykonawcą muzyki etnicznej, klezmerskiej i żydowskiej.
Wraz z projektem pojawiła się i zaprocentowała idea wypromowania zespołu na terenie kraju. Wystąpiliśmy na kilku prestiżowych festiwalach poświęconych muzyce folkowej i żydowskiej. Były to m.in.: Finał XII Festiwalu Polskiego Radia “Nowa Tradycja” w Warszawie, Festiwal Muzyki i Tradycji Klezmerskiej w Kazimierzu Dolnym, Festiwal Muzyki Folkowej Folkowo 2009 w Morągu i Ostródzie, Festiwal Hudebni Krnovskie Slavnosti w Krnowie, II cyklu Opole Akustycznie - Kwitnąca Scena Opola w 2009 roku, oraz Dni Kultury i Muzyki Żydowskiej – Festiwal Ernsta Blocha w 2010 roku oraz Muzyka w Zabytkowych zamkach i ogrodach Opolszczyzny, których organizatorem była Filharmonia Opolska. Zespół Musica Vena miał znaczący udział we współpracy przy najważniejszych wydarzeniach miasta i województwa, m.in.: 60 Rocznica Powstań Śląskich, Dni Opola podczas XXXV Targów Sztuki Ludowej w Krakowie, wydarzenia pod patronatem Prezydencji Polski w Unii Europejskiej – “Święta z Prezydencją” oraz Dni Promocji Województwa Opolskiego w Brukseli.
Więcej informacji o repertuarze Musica Vena